„Zázrak v Praze“ – doporučujeme

Kategorie: Aktuality

1.6.2012

Martin Leschinger

ZÁZRAK V PRAZE

Příběh z české současnosti

 

Příběh, ve kterém se odpočítává čas, protože se hraje o životní jistoty hlavního hrdiny, je sondou do žhavé české současnosti. Šéfredaktor známého deníku Hlas dne dostává na vybranou: buď do měsíce zastaví klesající prodej novin nebo se bude muset ze svého místa poroučet. Jan „Hans“ Novotný volí pro záchranu sdělovacího prostředku netradiční strategii. Odklon od bulvární podbízivosti a účelovosti informací. Od vedení mediálního koncernu dostává měsíční mandát k žurnalistice prosté jakýchkoliv tlaků a zásahů (politických nebo obchodních). Hlavní hrdina netuší, jak těžký úkol na sebe bere. Na jeho tíhu ho upozorňuje nový spojenec, kterého nečekaně potkává během běžné pracovní cesty z Jungmannova náměstí na Pražský Hrad. Jmenuje se … Pražské Jezulátko. Hans si uvědomuje, že Božské Dítě z Malé Strany není pouhou barokní voskovou ikonou lákající do Prahy miliony turistů, ale že má co říct i nám Čechům. Ačkoliv za svých padesát let života nevyhledával cokoliv náboženského, najednou zjišťuje, že má s Pražským Jezulátkem na spoustu věcí stejný názor…

 

1. vydání, V8, 176 str., 259 Kč

 

Nakladatelství Flétna, Říčky 101, 562 01 Ústí nad Orlicí

fletna@fletna.cz, www.fletna.cz, tel. 736 681 735; distribuce Karmelitánské nakladatelství

 

 

 

 

Dnes je…

  • 21. 4. 2024
  • 4. neděle velikonoční
    Liturgická barva: bílá
  • Připomínáme si:
    • v církevním kalendáři: sv. Anselm
    • v občanském kalendáři: Alexandra
  • Liturgické čtení:
Biblický citát na dnešní den
Já jsem dobrý pastýř. (J 10,11)

Citát na dnešní den

Nepodlehněte pokušení myslet si,

že zlo je silnější!

„Nikdy se nenechte odradit,
nikdy nepodlehněte pokušení myslet si,
že zlo je silnější,
že to nejhorší nikdy nemá konce
a že vaše úsilí je zbytečné."

(papež František k italským karabinierům 16.9.2023)

www.pastorace.cz

Nové články

Novéna k Božímu milosrdenství

29.3.2024

Novéna začíná vždy na Velký pátek a končí v sobotu před svátkem […]

Křížová cesta – neděle 24. 3. ve 14 hodin

23.3.2024

Pozvání na křížovou cestu v našem kostele

Mše sv. k sv. Josefu – 19. 3. 2024 v našem kostele – 17:30

12.3.2024

V úterý 19. 3. 2024 bude v našem kostele sv. Petra a […]

Křížová cesta v našem kostele – neděle 10. 3. od 14 hodin

8.3.2024

Zveme na křížovou cestou naším kostelem v neděli 10. 3. 2024 od […]

Modlitby vhodné pro postní dobu

22.2.2024

K Nejdražší Krvi Páně
Růženec k Svaté Tváři
Pobožnost k Nejsvětějším ranám