„Zázrak v Praze“ – doporučujeme

Kategorie: Aktuality

1.6.2012

Martin Leschinger

ZÁZRAK V PRAZE

Příběh z české současnosti

 

Příběh, ve kterém se odpočítává čas, protože se hraje o životní jistoty hlavního hrdiny, je sondou do žhavé české současnosti. Šéfredaktor známého deníku Hlas dne dostává na vybranou: buď do měsíce zastaví klesající prodej novin nebo se bude muset ze svého místa poroučet. Jan „Hans“ Novotný volí pro záchranu sdělovacího prostředku netradiční strategii. Odklon od bulvární podbízivosti a účelovosti informací. Od vedení mediálního koncernu dostává měsíční mandát k žurnalistice prosté jakýchkoliv tlaků a zásahů (politických nebo obchodních). Hlavní hrdina netuší, jak těžký úkol na sebe bere. Na jeho tíhu ho upozorňuje nový spojenec, kterého nečekaně potkává během běžné pracovní cesty z Jungmannova náměstí na Pražský Hrad. Jmenuje se … Pražské Jezulátko. Hans si uvědomuje, že Božské Dítě z Malé Strany není pouhou barokní voskovou ikonou lákající do Prahy miliony turistů, ale že má co říct i nám Čechům. Ačkoliv za svých padesát let života nevyhledával cokoliv náboženského, najednou zjišťuje, že má s Pražským Jezulátkem na spoustu věcí stejný názor…

 

1. vydání, V8, 176 str., 259 Kč

 

Nakladatelství Flétna, Říčky 101, 562 01 Ústí nad Orlicí

fletna@fletna.cz, www.fletna.cz, tel. 736 681 735; distribuce Karmelitánské nakladatelství

 

 

 

 

Dnes je…

  • sobota 25. 3. 2023
  • Liturgická barva: bílá
  • Připomínáme si:
    • v církevním kalendáři: Slavnost Zvěstování Páně
    • v občanském kalendáři: Marián
  • Liturgické čtení:
Biblický citát na dnešní den
Vyžádej si znamení od Boha. (Iz 7,11)

Citát na dnešní den

Evangelizace nezačíná morálkou,

ale kerygmatem.

Řečeno v novozákonním jazyce nezačíná se zákonem, ale evangeliem.

Po kerygmatu následuje parenesis, po ohlašování napomenutí. Důležité je pořadí, které je třeba dodržovat v životě a ohlašování, kde je třeba začít, protože, jak řekl již svatý Řehoř Veliký, „k víře se nepřichází tím, že začne od ctností, ale k ctnostem se přichází tím, že začne od víry .“

Každá evangelizační iniciativa, která chce začít reformou společenských zvyklostí a nesnažila by se nejprve změnit lidská srdce, je odsouzena skončit v nicotě, nebo ještě hůře, v politice.

www.pastorace.cz

Nové články

Novéna ke Zvěstování Panny Marie

16.3.2023

Každý den no­vé­ny za­čí­na­jí mod­lit­by hym­nem Veni Sanc­te Spi­ri­tus / Přijď, ó […]

SETKÁNÍ OKOLO JEZULÁTKA – 15. 3. cca od 18:15 na faře, od 17 hodin v kostele růženec, mše sv. 17:30

6.3.2023

Milí,
přijměte srdečné pozvání ve středu 15. března 2023 do Rudoltic do kostela […]

Výročí + P. Josefa Krajíčka + 27. 2. 2020

27.2.2023

 
P.Krajíček_data_ovečky