„Zázrak v Praze“ – doporučujeme

Kategorie: Aktuality

1.6.2012

Martin Leschinger

ZÁZRAK V PRAZE

Příběh z české současnosti

 

Příběh, ve kterém se odpočítává čas, protože se hraje o životní jistoty hlavního hrdiny, je sondou do žhavé české současnosti. Šéfredaktor známého deníku Hlas dne dostává na vybranou: buď do měsíce zastaví klesající prodej novin nebo se bude muset ze svého místa poroučet. Jan „Hans“ Novotný volí pro záchranu sdělovacího prostředku netradiční strategii. Odklon od bulvární podbízivosti a účelovosti informací. Od vedení mediálního koncernu dostává měsíční mandát k žurnalistice prosté jakýchkoliv tlaků a zásahů (politických nebo obchodních). Hlavní hrdina netuší, jak těžký úkol na sebe bere. Na jeho tíhu ho upozorňuje nový spojenec, kterého nečekaně potkává během běžné pracovní cesty z Jungmannova náměstí na Pražský Hrad. Jmenuje se … Pražské Jezulátko. Hans si uvědomuje, že Božské Dítě z Malé Strany není pouhou barokní voskovou ikonou lákající do Prahy miliony turistů, ale že má co říct i nám Čechům. Ačkoliv za svých padesát let života nevyhledával cokoliv náboženského, najednou zjišťuje, že má s Pražským Jezulátkem na spoustu věcí stejný názor…

 

1. vydání, V8, 176 str., 259 Kč

 

Nakladatelství Flétna, Říčky 101, 562 01 Ústí nad Orlicí

fletna@fletna.cz, www.fletna.cz, tel. 736 681 735; distribuce Karmelitánské nakladatelství

 

 

 

 

Dnes je…

 • úterý 26. 9. 2023
 • úterý 25. týdne v mezidobí
  Liturgická barva: zelená
 • Připomínáme si:
  • v církevním kalendáři: sv. Kosma a Damián
  • v občanském kalendáři: Andrea
 • Liturgické čtení:
  • 1. čtení: Ezd 6,7-8.12b.14-20
  • Žalm: Zl 122
  • Evangelium: Lk 8,19-21
Biblický citát na dnešní den
Do domu Hospodinova půjdeme s radostí. (Ž 122,1)

Citát na dnešní den

Nikdy nezahyne národ,

dokud bratr bude bratru odpouštět...

Tento odkaz sv. Václava 
je velmi konkrétní,
pro každého z nás.

Nakolik je však praktický,
natolik je těžko uskutečnitelný.
Kdo z nás se nepotýkal s tím,
že odpuštění "prostě nejde"?! (více)

www.pastorace.cz

Nové články

Čtvrteční adorace za kněze a duchovní povolání – 31. 8. od 9 do 17 hodin

30.8.2023

Už po několikáté jste zváni k osobní modlitbě před Nejsvětější Svátostí oltářní, […]

Litomyšlské dny barokní tradice – úvodní mše sv. 13. 8. 2023

31.7.2023

http://www.baroknilitomysl.cz/2023.php

Pozvánka na mši sv. 14. 8. 2023 náš kostel

31.7.2023

POZVÁNKA NA MŠI SV. 14. 8. 2023