Výzva diecézního biskupa Jana Vokála k zasvěcení Ruska a Ukrajiny Neposkvrněnému Srdci Panny Marie

Kategorie: Aktuality

19.3.2022

https://www.bihk.cz/aktuality/zpravy/vyzva-diecezniho-biskupa-jana-vokala-12364

Bratři a sestry v Kristu,

všechny Vás srdečně zvu a vybízím k účasti na celosvětové modlitbě za mír v pátek 25. března (slavnost Zvěstování Páně). V tento den papež František během kající bohoslužby v Římě zasvětí Rusko i Ukrajinu Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Učiní tak v návaznosti na mariánská zjevení ve Fatimě, která se z velké části vztahují právě k Rusku. Přímo ve Fatimě povede stejný obřad zvláštní vyslanec Svatého otce, kardinál Konrád Krajewski.

Papež František nás zároveň vyzývá, abychom se v jednotě s ním v uvedený den spojili kající modlitbou s celosvětovým společenstvím Církve ve všech diecézích, na poutních místech a ve farnostech po celém světě. Proto Vám tlumočím tuto jeho výzvu, připojuji se k ní a prosím duchovní správce farností, řeholní společenství i rodiny, aby se v pátek 25. března s oddaností Svatému otci přidali k této modlitbě za mír, za oběti válečné agrese i za její pachatele.

Bohoslužba papeže Františka ze svatopetrské baziliky bude přenášena od 17 hodin prostřednictvím televize Noe i kanálu Vatican media na síti YouTube.

Přijměme tuto iniciativu Petrova nástupce v pevné víře a křesťanské naději. Ač se může zdát, že není v moci jednotlivců utrpení na Ukrajině ani jinde zabránit, posiluje nás důvěra v Boží milosrdenství a v mocnou ochranu Panny Marie, která nás, bez ohledu na národnost, chová ve svém Neposkvrněném Srdci jako své děti.

Předem Vám děkuji a ze srdce všem žehnám od katedrály Svatého Ducha.

V Kristu Váš

+ biskup Jan

Dáno v Hradci Králové o slavnosti sv. Josefa dne 19. března 2022

Dnes je…

  • 14. 4. 2024
  • 3. neděle velikonoční
    Liturgická barva: bílá
  • Připomínáme si:
    • v církevním kalendáři: sv. Lambert
    • v občanském kalendáři: Vincenc
  • Liturgické čtení:
Biblický citát na dnešní den
Máme přímluvce u Otce: Ježíše. (1 J 2,1)

Citát na dnešní den

Milosrdenství je připraveno ke všemu,

sejít až na samé dno lidství.

Se svolením převzato z knihy: Daniel Ange, Odpuštění, 
kterou vydalo nakladatelství Paulínky.

www.pastorace.cz

Nové články

Novéna k Božímu milosrdenství

29.3.2024

Novéna začíná vždy na Velký pátek a končí v sobotu před svátkem […]

Křížová cesta – neděle 24. 3. ve 14 hodin

23.3.2024

Pozvání na křížovou cestu v našem kostele

Mše sv. k sv. Josefu – 19. 3. 2024 v našem kostele – 17:30

12.3.2024

V úterý 19. 3. 2024 bude v našem kostele sv. Petra a […]

Křížová cesta v našem kostele – neděle 10. 3. od 14 hodin

8.3.2024

Zveme na křížovou cestou naším kostelem v neděli 10. 3. 2024 od […]

Modlitby vhodné pro postní dobu

22.2.2024

K Nejdražší Krvi Páně
Růženec k Svaté Tváři
Pobožnost k Nejsvětějším ranám