Výzva diecézního biskupa Jana Vokála k zasvěcení Ruska a Ukrajiny Neposkvrněnému Srdci Panny Marie

Kategorie: Aktuality

19.3.2022

https://www.bihk.cz/aktuality/zpravy/vyzva-diecezniho-biskupa-jana-vokala-12364

Bratři a sestry v Kristu,

všechny Vás srdečně zvu a vybízím k účasti na celosvětové modlitbě za mír v pátek 25. března (slavnost Zvěstování Páně). V tento den papež František během kající bohoslužby v Římě zasvětí Rusko i Ukrajinu Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Učiní tak v návaznosti na mariánská zjevení ve Fatimě, která se z velké části vztahují právě k Rusku. Přímo ve Fatimě povede stejný obřad zvláštní vyslanec Svatého otce, kardinál Konrád Krajewski.

Papež František nás zároveň vyzývá, abychom se v jednotě s ním v uvedený den spojili kající modlitbou s celosvětovým společenstvím Církve ve všech diecézích, na poutních místech a ve farnostech po celém světě. Proto Vám tlumočím tuto jeho výzvu, připojuji se k ní a prosím duchovní správce farností, řeholní společenství i rodiny, aby se v pátek 25. března s oddaností Svatému otci přidali k této modlitbě za mír, za oběti válečné agrese i za její pachatele.

Bohoslužba papeže Františka ze svatopetrské baziliky bude přenášena od 17 hodin prostřednictvím televize Noe i kanálu Vatican media na síti YouTube.

Přijměme tuto iniciativu Petrova nástupce v pevné víře a křesťanské naději. Ač se může zdát, že není v moci jednotlivců utrpení na Ukrajině ani jinde zabránit, posiluje nás důvěra v Boží milosrdenství a v mocnou ochranu Panny Marie, která nás, bez ohledu na národnost, chová ve svém Neposkvrněném Srdci jako své děti.

Předem Vám děkuji a ze srdce všem žehnám od katedrály Svatého Ducha.

V Kristu Váš

+ biskup Jan

Dáno v Hradci Králové o slavnosti sv. Josefa dne 19. března 2022

Dnes je…

 • úterý 5. 12. 2023
 • úterý 1. adventního týdne
  Liturgická barva: fialová
 • Připomínáme si:
  • v církevním kalendáři: sv. Sába
  • v občanském kalendáři: Jitka
 • Liturgické čtení:
  • 1. čtení: Iz 11,1-10
  • Žalm: Zl 72
  • Evangelium: Lk 10,21-24
Biblický citát na dnešní den
Nikdo nebude škodit. (Iz 11,9)

Citát na dnešní den

Myslíš si,

 že ten, kdo pro tebe tak trpěl, tě opustí? 

To si nikdy nemysli.

(Adam Scott, kartuzián ze 13. století)

www.pastorace.cz

Nové články

Pozvánka na adventní mši sv. 19. 12. 2023 v našem kostele

2.12.2023

V ÚTERÝ 19. PROSINCE BUDE SLOUŽIT MŠI SV. S ADVENTNÍMI ZPĚVY P. […]

Koncert Lanškrounského ženského pěveckého sboru v kostele – 15. 12. 2023

1.12.2023

Plakát č.4_koncert zensky sbor
OBEC RUDOLTICE ZVE VŠECHNY OBČANY
NA VÁNOČNÍ KONCERT
V PÁTEK 15. […]

Novéna k slavnosti Neposkvrněného početí Panny Marie, které církev slaví 8. prosince

29.11.2023

Od 29. listopadu do 7. prosince
je možné se modlit novénu k Neposkvrněnému […]

Bohoslužby každou neděli

21.10.2023

I nadále se modlíme každou neděli od 10:30 společný sv. růženec – […]

Změna místa v konání bohoslužeb

21.10.2023

Od neděle 15. 10. se sv. růženec i bohoslužby slova konají přes […]