Don Bosco v Hradci a Litomyšli: jeho ostatky přijedou ve velké soše, která putuje světem

Kategorie: Aktuality

3.2.2013

Don Bosco v Hradci a Litomyšli: jeho ostatky přijedou ve velké soše, která putuje světemVe městech bude 4. a 5. února připraven zvláštní program. V Hradci se ho zúčastní i biskup Jan Vokál.

Za dva roky uplynou dvě století od narození Jana Bosca – výjimečného italského kněze, který celou svou službu věnoval péči o děti a mladé lidi. Hlavně o ty problémové, s nimiž si společnost nevěděla rady. Teď Don Bosco v rámci příprav na výročí zamíří do královéhradecké diecéze. Salesiáni, kteří pokračují v jeho dílu po celém světě, přivezou ostatky svého zakladatele ukryté v jeho velké soše (na snímku). Mezi jedenácti českými městy, jimiž socha světce projede, bude také Hradec Králové a Litomyšl. Farnosti v obou městech při té příležitosti chystají zvláštní program.

„Donu Boscovi, který nás navštíví, chceme svěřit děti a mladé lidi z České republiky: rodiny, ve kterých vyrůstají, vztahy, které vytvářejí, jejich víru a vzdělání,“ říkají salesiáni ve svém mottu k akci nazvané Don Bosco u nás.

Do Litomyšle socha s ostatky přijede v pondělí 4. února. Program začne ve čtyři hodiny odpoledne v kostele Povýšení svatého kříže. V 17:45 bude mše svatá, večer bude následovat například promítání filmu o Donu Boscovi. Kostel s vystavenými ostatky bude pro veřejnost otevřen až do devíti hodin večer. Druhý den, po ranní mši svaté, která začne v sedm hodin ráno, se socha Dona Bosca vydá na cestu do Hradce.

Hradec Králové ostatky Dona Bosca přivítá v úterý 5. února v 11:00 v kostele sv. Anny v Kuklenách. První mše svatá začne v poledne, druhou bude od 18:30 sloužit královéhradecký biskup Jan Vokál. Mezitím jsou připraveny například hry pro děti, kostel bude pro každého zájemce otevřen opět až do devíti večer. V 19:45 začne v sále Církevního domova mládeže koncert.

Kompletní program najdete zde

Více se o akci dozvíte zde externí odkaz

Dnes je…

 • pátek 14. 6. 2024
 • pátek 10. týdne v mezidobí
  Liturgická barva: zelená
 • Připomínáme si:
  • v církevním kalendáři: sv. Anastáz
  • v občanském kalendáři: Roland
 • Liturgické čtení:
  • 1. čtení: 1Kral 19,9a.11-16
  • Žalm: Zl 27
  • Evangelium: Mt 5,27-32
Biblický citát na dnešní den
Důvěřuj v Hospodina, buď silný. (Ž 27,14)

Citát na dnešní den

Jestliže čteš Ježíše,

naplní tvé nitro...

Papež František připomněl slova svatého Antonína z Padovy:
„Jestli čteš Ježíše, naplní tvé nitro“. 

Papež dodal: „Proto povzbuzuji každého z vás,
abyste rozjímali nad Písem svatým.
Skrze něj Ježíš posiluje a osvěcuje náš život.“ 

www.pastorace.cz

Nové články

Pozvánka na poutní mši sv. 29. 6. 2024

11.6.2024

POUTNÍ MŠE SV_2024
Zveme na  
POUTNÍ MŠI SV.
v kostele sv. apoštolů Petra a […]

Pozvánka na mši sv. a přednášku PhDr. R. Malého – úterý 7. 5. 2024

28.4.2024

V úterý 7. 5. bude v našem kostele sloužena MŠE SV. od […]

Novéna k Božímu milosrdenství

29.3.2024

Novéna začíná vždy na Velký pátek a končí v sobotu před svátkem […]

Křížová cesta – neděle 24. 3. ve 14 hodin

23.3.2024

Pozvání na křížovou cestu v našem kostele

Mše sv. k sv. Josefu – 19. 3. 2024 v našem kostele – 17:30

12.3.2024

V úterý 19. 3. 2024 bude v našem kostele sv. Petra a […]

Křížová cesta v našem kostele – neděle 10. 3. od 14 hodin

8.3.2024

Zveme na křížovou cestou naším kostelem v neděli 10. 3. 2024 od […]