Don Bosco v Hradci a Litomyšli: jeho ostatky přijedou ve velké soše, která putuje světem

Kategorie: Aktuality

3.2.2013

Don Bosco v Hradci a Litomyšli: jeho ostatky přijedou ve velké soše, která putuje světemVe městech bude 4. a 5. února připraven zvláštní program. V Hradci se ho zúčastní i biskup Jan Vokál.

Za dva roky uplynou dvě století od narození Jana Bosca – výjimečného italského kněze, který celou svou službu věnoval péči o děti a mladé lidi. Hlavně o ty problémové, s nimiž si společnost nevěděla rady. Teď Don Bosco v rámci příprav na výročí zamíří do královéhradecké diecéze. Salesiáni, kteří pokračují v jeho dílu po celém světě, přivezou ostatky svého zakladatele ukryté v jeho velké soše (na snímku). Mezi jedenácti českými městy, jimiž socha světce projede, bude také Hradec Králové a Litomyšl. Farnosti v obou městech při té příležitosti chystají zvláštní program.

„Donu Boscovi, který nás navštíví, chceme svěřit děti a mladé lidi z České republiky: rodiny, ve kterých vyrůstají, vztahy, které vytvářejí, jejich víru a vzdělání,“ říkají salesiáni ve svém mottu k akci nazvané Don Bosco u nás.

Do Litomyšle socha s ostatky přijede v pondělí 4. února. Program začne ve čtyři hodiny odpoledne v kostele Povýšení svatého kříže. V 17:45 bude mše svatá, večer bude následovat například promítání filmu o Donu Boscovi. Kostel s vystavenými ostatky bude pro veřejnost otevřen až do devíti hodin večer. Druhý den, po ranní mši svaté, která začne v sedm hodin ráno, se socha Dona Bosca vydá na cestu do Hradce.

Hradec Králové ostatky Dona Bosca přivítá v úterý 5. února v 11:00 v kostele sv. Anny v Kuklenách. První mše svatá začne v poledne, druhou bude od 18:30 sloužit královéhradecký biskup Jan Vokál. Mezitím jsou připraveny například hry pro děti, kostel bude pro každého zájemce otevřen opět až do devíti večer. V 19:45 začne v sále Církevního domova mládeže koncert.

Kompletní program najdete zde

Více se o akci dozvíte zde externí odkaz

Dnes je…

  • 24. 9. 2023
  • 25. neděle v mezidobí
    Liturgická barva: zelená
  • Připomínáme si:
    • v církevním kalendáři: sv. Gerard (Jaromír)
    • v občanském kalendáři: Jaromír
  • Liturgické čtení:
Biblický citát na dnešní den
Mé myšlenky nejsou myšlenky vaše. (Iz 55,8)

Citát na dnešní den

Nezapomínejte na chudé, milujte je,

protože v nich je ukřižovaný Ježíš,

který čeká na své zmrtvýchvstání.

Nezapomínejte na chudé,
protože právě oni vám otevřou dveře do nebe.

Papež František 20. září 2023

www.pastorace.cz

Nové články

Čtvrteční adorace za kněze a duchovní povolání – 31. 8. od 9 do 17 hodin

30.8.2023

Už po několikáté jste zváni k osobní modlitbě před Nejsvětější Svátostí oltářní, […]

Litomyšlské dny barokní tradice – úvodní mše sv. 13. 8. 2023

31.7.2023

http://www.baroknilitomysl.cz/2023.php

Pozvánka na mši sv. 14. 8. 2023 náš kostel

31.7.2023

POZVÁNKA NA MŠI SV. 14. 8. 2023