Don Bosco v Hradci a Litomyšli: jeho ostatky přijedou ve velké soše, která putuje světem

Kategorie: Aktuality

3.2.2013

Don Bosco v Hradci a Litomyšli: jeho ostatky přijedou ve velké soše, která putuje světemVe městech bude 4. a 5. února připraven zvláštní program. V Hradci se ho zúčastní i biskup Jan Vokál.

Za dva roky uplynou dvě století od narození Jana Bosca – výjimečného italského kněze, který celou svou službu věnoval péči o děti a mladé lidi. Hlavně o ty problémové, s nimiž si společnost nevěděla rady. Teď Don Bosco v rámci příprav na výročí zamíří do královéhradecké diecéze. Salesiáni, kteří pokračují v jeho dílu po celém světě, přivezou ostatky svého zakladatele ukryté v jeho velké soše (na snímku). Mezi jedenácti českými městy, jimiž socha světce projede, bude také Hradec Králové a Litomyšl. Farnosti v obou městech při té příležitosti chystají zvláštní program.

„Donu Boscovi, který nás navštíví, chceme svěřit děti a mladé lidi z České republiky: rodiny, ve kterých vyrůstají, vztahy, které vytvářejí, jejich víru a vzdělání,“ říkají salesiáni ve svém mottu k akci nazvané Don Bosco u nás.

Do Litomyšle socha s ostatky přijede v pondělí 4. února. Program začne ve čtyři hodiny odpoledne v kostele Povýšení svatého kříže. V 17:45 bude mše svatá, večer bude následovat například promítání filmu o Donu Boscovi. Kostel s vystavenými ostatky bude pro veřejnost otevřen až do devíti hodin večer. Druhý den, po ranní mši svaté, která začne v sedm hodin ráno, se socha Dona Bosca vydá na cestu do Hradce.

Hradec Králové ostatky Dona Bosca přivítá v úterý 5. února v 11:00 v kostele sv. Anny v Kuklenách. První mše svatá začne v poledne, druhou bude od 18:30 sloužit královéhradecký biskup Jan Vokál. Mezitím jsou připraveny například hry pro děti, kostel bude pro každého zájemce otevřen opět až do devíti večer. V 19:45 začne v sále Církevního domova mládeže koncert.

Kompletní program najdete zde

Více se o akci dozvíte zde externí odkaz

Dnes je…

 • sobota 24. 2. 2024
 • sobota 1. postního týdne
  Liturgická barva: fialová
 • Připomínáme si:
  • v církevním kalendáři: sv. Modest
  • v občanském kalendáři: Matěj
 • Liturgické čtení:
  • 1. čtení: Dt 26,16-19
  • Žalm: Zl 119
  • Evangelium: Mt 5,43-48
Biblický citát na dnešní den
Modlete se za ty, kteří vás pronásledují. (Mt 5,44)

Citát na dnešní den

Otevřená nebesa osvěcují mé životní putování.

Když se zahledím do těchto zářivých nebes, dostávám odvahu 

projít temnotou, nenechat se přemoci strachem...

www.pastorace.cz

Nové články

Modlitby vhodné pro postní dobu

22.2.2024

K Nejdražší Krvi Páně
Růženec k Svaté Tváři
Pobožnost k Nejsvětějším ranám

Výsledek Tříkrálové sbírky v Rudolticích: 40 169 Kč

9.1.2024

Letos se při TKS 6. 1. 2024 vykoledovalo pro účely Oblastní Charity […]

Tříkrálová sbírka 2024 – 6. ledna

4.1.2024

plakátek TKS_2024
Tříkrálová sbírka startuje v České republice již po dvacáté čtvrté. Výtěžek ze […]

Betlémské světlo – u nás v kostele

23.12.2023

BETLÉMSKÉ SVĚTLO
přivezené skauty přímo z místa narození Ježíše Krista
je možné si […]

Pozvánka na adventní mši sv. 19. 12. 2023 v našem kostele – od 17:30

2.12.2023

V ÚTERÝ 19. PROSINCE BUDE SLOUŽIT MŠI SV. S ADVENTNÍMI ZPĚVY P. […]